Soru-Cevap

IPTV nedir?

IPTV çanak antene ve uyduya ihtiyaç duymadan, yerli, yabancı ve ulusal binlerce tv kanalını, dizileri, filmleri, güçlü sunucularımız sayesinde internet üzerinden Full HD görüntü kalitesinde kesintisiz olarak izlemenize imkan veren teknolojidir.

İnternete bağlanabilen telefon, tablet, bilgisayar, uyumlu smart tv, android veya farklı sistem kullanan box, apple tv ve uyumlu uydu alıcısı ile kullanılabilir.

Detaylı bilgi için yazımıza tıklayınız.

IPTV nasıl çalışır?

IPTV’nin çalışma mantığı oldukça basittir. Firmamız üzerinden kişiye özel bir veri yolu kanalıyla internet bağlantısı ile yayın size ulaştırılır. Bu yayını izleyebilmek için uyumlu bir cihaza sahip olmak gerekmektedir. Yeni çıkan teknolojik televizyonlarda bu cihaz veya yazılım televizyonun içinde entegre edilmiş şekilde gelebilir.

Bununla birlikte direkt olarak özel programlarımız ile cep telefonlarınızdan veya bilgisayarınızdan da izleyebilmek mümkündür.

Paketlerimize göz atmak için tıklayınız.

İnternet gerekli mi?

IPTV Sistemi tamamen internet üzerinden çalışmaktadır. İnternet bulunan her yerde IPTV üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

Yayınlar ne kadar internet kullanır?

GO IPTV, özel bir dijital yayın aktarma teknolojisi kullanmaktadır. Tüm yayınlar SD, HD, FHD ve 4K olarak farklı tüketimler yapmaktadır. Tam bir hesaplama yapılması mümkün değildir. Ancak fikir edinmeniz açısında örneğin 1 saatlik HD canlı yayını yaklaşık 1 gb internet tüketimi yapmaktadır. Film ve dizilerde ise bu tüketim 2 gb değerlerini bulabilir.

Size nasıl güvenebilirim?

Sistem internet üzeri, güçlü yayımcı bilgisayar sistemleri aracılığıyla çalıştığı için bazen bizden bazen de müşteriden dolayı bazen teknik problemler olabilir. Müşteri tarafında internet bağlantısı, modem, kablolama, kullanılan program gibi etkenler olabilir. Her dakika uyumlu çalışması gerekir. Konuyla ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.

Sistem internet üzeri, güçlü yayımcı bilgisayarlar aracılığıyla çalıştığı için hem GO IPTV, hem de MÜŞTERİ’ den dolayı bazen teknik problemler olabilir. MÜŞTERİ tarafında internet bağlantısı, modem, kablolama, kullanılan program etkendir. Her dakika uyumlu çalışması gerekir. GO IPTV tarafında ise sunucu bilgisayarları, sunucu lokasyonu altyapı çalışmaları ve sistemlere yapılan anonim ataklar gibi etkenler olabilir. Sonuç olarak üyelik süresince içeriklerin max. 10/1 ini düzgün izleyememe ihtimali vardır. Sürekli işimizin başında bulunarak problemleri minimum seviyeye indirmeye çalışıyoruz. Ayrıca gelişmiş koruma sistemleriyle koruma altında bulunuyoruz. Genel olarak farklı satıcılardan sistem sahibi olmamız nedeniyle pozitif ayrışırız. Müşteriyle aramızda satış bayisi veya herhangi bir komisyoncu bulunmamaktadır.

Neden GO IPTV' yi tercih etmeliyim?

IPTV Kullanmak için herhangi bir karasal anten ya da uydu antenine ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu sayede yayınlarınızda hava şartlarından kaynaklı kesilmeler olmuyor. Çanak anten, kablolama, sabit bir yerde kullanma gibi zorunluluklarınız kalmıyor.

GO IPTV’ yi tercih etmenizin sağladığı avantajlar için buraya tıklayınız.

Yayın kalitesi nasıl? Televizyonumda izleyebilir miyim?

Yayın kalitemiz genel olarak HD seviyesindedir. İnternet bağlantınız 10 mbps üstünde, sağlıklı ve yeterli ise yüksek kalitede yayının keyfini çıkarabilirsiniz. FHD yayınlarımız için en az 20 mbps arındırılmış bağlantı tavsiye ediyoruz.

Hangi cihazlarda kullanabilirim?

IP TV hizmetimizi aşağıdaki cihazları kullanarak izleyebilirsiniz.

 • Bilgisayardan program kullanarak,
 • Smart özellikli LG, Samsung, Vestel, Phillips, Sony vb. televizyonlarda cihaza gerek kalmadan,
 • Android özellikli SMART TV’ lerde cihaza gerek kalmadan
 • Akıllı telefonlar ile
 • Tabletler ile,
 • MAG Cihazları ile,
 • IPTV desteği olan, içerisinde Xtream Codes/ XPanel bulunan uydu alıcıları ile,
 • Android TV Box cihazları ile,
 • İOS cihazlar veya Apple TV ile,

Bu cihazlardan herhangi birine sahip değilseniz tavsiyemiz Xiaomi Mi Box S Android TV Box satın alarak yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

Hangi kanalları izleyebileceğim?

GO IPTV, yılların tecrübesi ve müşterilerinin geri bildirimleri ile sürekli kanal listesini güncellemektedir.

An itibari ile 20+ ülkeye ait 2.000’den fazla canlı kanal mevcuttur. Önemli olan kanalların ne kadar stabil bir şekilde çalıştığıdır. Bu sebeple, sadece kendi altyapımızda bulunan stabil çalıştırdığımız kanalların yayınlarını veriyoruz. Toplamda +20.000 güncel içerikle hizmet vermekteyiz.

Yayın içeriğimize göz atmak isterseniz tıklayınız.

Dizi ve filmler güncel mi?

Tüm dizi ve film kategorileri günlük olarak güncellenir. Her zaman yeni filmler ve dizileri yüksek görüntü kalitesinde kesintisiz olarak izlersiniz.

Güncel içeriklerimizi takip etmek için tıklayınız.

Aynı anda kaç yerden izleyebilirim?

IPTV üyeliğinizi istediğiniz kadar cihaza yükleyebilirsiniz. Ancak aynı anda sadece 1 cihaz ile izleyebilirsiniz. Üyeliğiniz kişiye özeldir. Linkinizi 3. taraf siteleriyle paylaşmayınız. Online playerler üzerinde izlemeye çalışmayınız. Üye linkiniz paylaşıldığı takdirde üyeliğiniz askıya alınır.

Hizmet koşullarımız için tıklayınız.

Ücretsiz deneyebilir miyim?

Elbette. Tek yapman gereken Ücretsiz Dene sayfasını okuyup başvuruda bulunmak. Dilediğin kanalı yüksek görüntü kalitesinde keyifle izle, özgürce izle.

Deneme paketindeki tüm kanalları izleyebilir miyim?

Buraya tıklayarak paketlerimizden birini satın almanız halinde deneme paketinde bulunan tüm kanalları sınırsız ve özgürce izleyebilirsiniz. Tüm paketlerimizdeki içeriklerimiz aynı olup, sadece paket süreleri farklıdır.

GO IPTV, yılların tecrübesi ve müşterilerinin geri bildirimleri ile sürekli kanal listesini güncellemektedir.

Yayın içeriğimize göz atmak isterseniz tıklayınız.

Sorunsuz izleyebilmek için tavsiye ettiğiniz internet bağlantı hızı nedir?

IPTV, yüksek bağlantı hızı gerektiren bir sistem gibi görünse de, IPTV sunucu bilgisayarları özel bir altyapı kullandığı için en az 8 mbps internet bağlantısı yeterli gelebilmektedir. İnternet bağlantı hızınızın sadece IPTV kullanmak için arındırılmış olarak min. 10 mbps olması kaliteli yayın seyretmek için yeterlidir. Yüksek kalite yayınlar için tavsiye edilen bağlantı hızı 20 mbps ve üzeridir.

Bağlantınızın wifi olması durumunda, sinyal gücü yüksek olmalıdır. Ancak yine de kesilmeler olması ve paket hataları ihtimali ile kablosuz bağlantı tavsiye etmiyoruz.

Bu bilgiler, internet sağlayıcınız tarafından sorunsuz altyapı ile hizmet verilmesi durumunda geçerlidir.

İnternet paketleri, servis sağlayıcıları tarafından örnek olarak 24 mbps olarak satılmaktadır. Ancak aslında bu paket 24 mbps’e kadar hız vermektedir. Yani 24 mbps‘lik bir paketin ortalama hızı tam olarak 24 mbps olamamaktadır. Paketinizin hızını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İnternet hızını nasıl değerlendirebilirsiniz?

Tüm internet kullanıcılarının çok fazlasıyla yanıldığı bir gerçek var.

İnternet hızınızı kontrol ettiğiniz web sitelerinin veya uygulamaların bir çoğu sizin bulunduğunuz şehir/ülke ve kullandığınız internet sağlayıcısının köprüleyici ara santral ile sizin aranızdaki hız akışını ölçer. Fakat ihmal edilen bir doğru var ki internetin global bir hizmet olduğu gerçeğidir. İnternet firmanızdan 16 mbps internet paketi aldığınızı düşünürsek ortalama sağlıklı şartlarda 8-12 mbps arasında internet hızınızın olabilmesi durumudur. 

Test sistemimize buradan giriş yapınız.

Sunucularımızla bağlantınız arasındaki kaliteyi ölçebilirsiniz. Referans olarak Avrupa sunucularımız kullanılmıştır. Ping değerinizin 20‘ nin altında olması genel manada iyi bir deneyim için önemlidir.

Donma, takılma gibi sorunlar yaşar mıyım?

GO IPTV, ana kaynak yayıncısıdır. Müşteriyle aramızda satış bayisi veya herhangi bir komisyoncu bulunmamaktadır. Genel manada yayınlarımızda donma, kararma, yayın değiştirme vb mağduriyetler yaşamazsınız. Kurumsal yayın yapan birçok otel, konferans merkezi, fuar gibi firmalara alt yapımızdan yayın ve hizmet kiralamaktayız.

Go Electronics server firmamız da bulunduğundan altyapımızdan kaynaklı sorunlar en az düzeye düşürülmüştür. Her şeye rağmen sistemin internet üzeri çalışan teknolojik bir sistem olduğu unutulmamalıdır.

Cihazınıza ya da internetinize bağlı sorun yaşamadığınız sürece sunucu bilgisayarlarımızdan kaynaklı donma, takılma yaşama ihtimaliniz düşüktür.

Türkiye dışında internet kullanıyorum donma olur mu?

Türkiye dışındaki ülkelerde de bazı bölgelerde internet altyapısı iyi durumda olmayabilir. Geçici çalışmalar veya istisnalar harici bir problem yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Ortalama 12-16 mbps stabil bağlantı ile yayınların çoğunu rahatlıkla izleyebilirsiniz. Diğer soru-cevaplarımıza göz atmayı ihmal etmeyin.

Fiber internet kullanıyorum donma yaşar mıyım?

Fiber teknolojisi çok yüksek kalitede fiberoptik kablolarla internet sağladığı için donma yaşamazsınız. Bazı durumlarda internet firmanız tarafından yurtdışı sunucu bağlantı hızınız düşürülürse donma yaşayabilirsiniz. Eğer fiber kullandığınız halde donma varsa Çözüm Merkezi sayfamızdaki “IPTV Donma Sorunu ve Çözümü” sayfasındaki adımları uygulayınız. Eğer sorun halen devam ediyorsa sayfanın altındaki destek formundan bizimle iletişime geçiniz.

Yayınlarım donmuyor ama 20-30 saniyede bir kapanıyor, Smart Tv' de görüntü kararıyor, PC' de diğer kanala geçiyor. Bunu neden yapar?

Üyeliğiniz ile aynı anda 2 veya daha fazla cihazla izlemeye çalışmayın. Bu durumu uzun süre devam ettirirseniz üyeliğiniz askıya alınır. Üyeliğiniz ile aynı anda sadece 1 cihazla izleme yapabilirsiniz.

VLC Player'da 20-30 saniyede bir sürekli yayın kapanıyor ve tekrar açılıyor. Bunu neden yapar?

Bu durumda üyelik bilgilerinizle başka bir cihazda da yayın izlemeye çalışıyorsunuz demektir. Bu durum tekrar ederse üyeliğiniz askıya alınır. Aynı anda yalnızca 1 cihazla izlerseniz böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Bunların haricinde Vlc player önbellek ayarını artırmanız yararınıza olacaktır.

Kanalda görüntü mevcut ama ses yok. Bunu neden yapar?

Kanala özel teknik bir problem oluşmuş olabilir. Kullandığınız playerin ayarlarıyla ilgili bir durum olabilir. Sorun sistemden kaynaklıysa endişe etmeyin en kısa sürede bu sorun düzeltilecektir. Eğer bu sorununuz 24 saatten fazla devam ediyorsa ve sizde tüm kanallarda ses yoksa bize destek formunu doldurarak mesaj atabilirsiniz.

Kanalda ses mevcut ama görüntü yok. Bunu neden yapar?

Kanala özel teknik bir problem oluşmuş olabilir. Kullandığınız playerin ayarlarıyla ilgili bir durum olabilir. Sorun sistemden kaynaklıysa endişe etmeyin en kısa sürede bu sorun düzeltilecektir. Eğer bu sorununuz 24 saatten fazla devam ediyorsa ve sizde tüm kanallarda ses yoksa bize destek formunu doldurarak mesaj atabilirsiniz.

Yayınlar ne kadar gecikmeli geliyor?

IPTV, karasal, uydu veya kablolu bir yayın değildir. IPTV, internet üzerinden bilgisayarlar aracılığıyla gelen bir yayın olması sebebiyle sunucu bilgisayarlarımızdan 2 ile 5 saniye arasında gecikmeli çıkmaktadır. Yayınlar çıktıktan sonra bağlı olduğunuz ülke, ülkede hizmet gösteren internet sağlayıcınız, internet sağlayıcınızın kullandığı terminal şebeke binaları, dağıtıcı kol başları, binanızdaki router/switch ve evinizde olan modem sıralamasıyla beraber, kullandığınız cihazın işlemci ve ram yoğunluğuna göre bir gecikme söz konusu olabilmektedir.

Bu gecikmenin, ülkelere göre ve normal şartlarda 8 saniye ile 90 saniye arasında değişim gösterdiği müşteri dönüşlerinden tespit edilmiştir. Sorunlu ve kalitesiz internet bağlantılarında bu süre daha da uzayabilir. Bu sebeple gecikmeler tamamen bize bağlı olmayan bir durumdur.

Yayınların kapanma ihtimali var mı?

2010 yılından bu zamana kadar kesintisiz, dürüst ve kaliteli hizmet verme politikası anlayışında olan GO IPTV, ödemiş olduğunuz ücretin karşılığını size verme anlayışıyla çalışmaktadır. Fakat Hizmet Koşulları sayfamızda belirtilen maddeler ve aşağıdaki bazı durumlarda GO IPTV, hizmeti durdurma prensipleriyle hareket eder.

 • Terbiye sınırını aşan diyaloglar, küfürlü, hakaret veya tehdit içerikli konuşma,
 • VPN/Proxy gibi programlar kullanarak yayın açmak,
 • Herhangi bir hosting firmasının server/dedicated/vps/vds cihazları ve IP adresleri üzerinden yayın açmak,
 • Satın alınan üyelik bilgilerini paylaşma, dağıtma ve bu yayını kendisinin gibi gösterme,
 • Aynı anda birden fazla cihazda üyeliği açmak/denemek,
 • Etik olmayan davranışlar.

Müşterinin bizi seçme hakkı olduğu gibi GO IPTV’nin de müşteri seçme hakkı olduğunu anımsatarak size hizmet vermeyebilir/satmayabilir.

Yukarıda bulunan sebepler dışında yayınlarınızın kapanma ihtimali ya da mağdur olma riskiniz yoktur.

Satın aldığım hizmeti iptal edip iade ücreti alabilir miyim?

Evet, iade edebilirsiniz. Ancak bunun için bazı şartlarımız var. Bunları İade Politikası sayfamızda inceleyebilirsiniz.