Soru-Cevap

IPTV nedir?

IPTV çanak antene ve uyduya ihtiyaç duymadan, yerli, yabancı ve ulusal binlerce tv kanalını, dizileri, filmleri, güçlü sunucularımız sayesinde internet üzerinden Full HD görüntü kalitesinde kesintisiz olarak izlemenize imkan veren teknolojidir.

İnternete bağlanabilen telefon, tablet, bilgisayar, uyumlu smart tv, android veya farklı sistem kullanan box, apple tv ve uyumlu uydu alıcısı ile kullanılabilir.

IPTV nasıl çalışır?

IPTV’nin çalışma mantığı oldukça basittir. Televizyon yayınını sağlayan firma üzerinden size özel bir veri yolu kanalıyla internet bağlantısı ile yayın size ulaştırılır. Bu yayını izleyebilmek için uyumlu bir cihaza sahip olmak gerekmektedir. Yeni çıkan teknolojik televizyonlarda bu cihaz veya yazılım televizyonun içinde Smart TV olarak entegre edilmiş şekilde geliyor.

Bununla birlikte direkt olarak özel programlarımız ile cep telefonlarınızdan veya bilgisayarınızdan da izleyebilmek mümkün.

IPTV’nin avantajları nelerdir?

IPTV Kullanmak için herhangi bir karasal anten ya da uydu antenine ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu sayede yayınlarınızda hava şartlarından kaynaklı kesilmeler olmuyor. Çanak anten, kablolama, sabit bir yerde kullanma gibi zorunluluklarınız kalmıyor.

İnternet gerekli mi?

IPTV Sistemi tamamen internet üzerinden çalışmaktadır. İnternet bulunan her yerde IPTV kullanabilirsiniz.

Yayın kalitesi nasıl? Televizyonumda izleyebilir miyim?

Yayın kalitemiz genel olarak HD seviyesindedir. İnternet bağlantınız 10 mbps üstünde, sağlıklı ve yeterli ise yüksek kalitede yayının keyfini çıkarırsınız. Full HD Yayınlarımız için en az 20 mbps bağlantı tavsiye ediyoruz.

Ücretsiz deneyebilir miyim?

Elbette. Tek yapman gereken Ücretsiz Dene sayfasını okuyup başvuruda bulunmak. Dilediğin kanalı Full HD görüntü kalitesinde keyifle izle, özgürce izle.

Hangi cihazlarda kullanabilirim?

IP TV hizmetimizi aşağıdaki cihazları kullanarak izleyebilirsiniz.

 • Bilgisayardan VLC Player programını kullanarak,
 • Smart özellikli LG, Samsung, Vestel, Phillips, Sony vb. televizyonlarda cihaza gerek kalmadan,
 • Android özellikli SMART TV’ lerde cihaza gerek kalmadan
 • Akıllı telefonlar ile
 • Tabletler ile,
 • MAG Cihazları ile,
 • IPTV desteği olan, içerisinde Xtream Codes/ XPanel bulunan uydu alıcıları ile,
 • Android TV Box cihazları ile,
 • İOS cihazlar veya Apple TV ile,

Bu cihazlardan herhangi birine sahip değilseniz, IPTV uyumlu bir uydu cihazı veya Android TV Box satın alarak da yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

Dizi ve filmler güncel mi?

Tüm dizi ve film kategorileri günlük olarak güncellenir. Her zaman yeni filmler ve dizileri Full HD görüntü kalitesinde kesintisiz olarak izlersiniz.

Aynı anda kaç yerden izleyebilirim?

IPTV üyeliğinizi istediğiniz kadar cihaza yükleyebilirsiniz. Ancak aynı anda sadece 1 cihaz ile izleyebilirsiniz. Üyeliğiniz kişiye özeldir. Linkinizi 3. taraf siteleriyle paylaşmayınız. Online playerler üzerinde izlemeye çalışmayınız. Üye linkiniz paylaşıldığı takdirde üyeliğiniz askıya alınır.

Yayınlar ne kadar internet kullanır?

GO IPTV, özel bir dijital yayın aktarma teknolojisi kullanmaktadır. Tüm yayınlar SD, HD ve 4K olarak farklı tüketimler yapmaktadır. Tam bir hesaplama yapılması mümkün değildir ancak fikir edinmeniz açısında örneğin 1 saatlik bir HD yayını yaklaşık 1 gb internet tüketimi yapmaktadır.

IPTV'yi sorunsuz izleyebilmek için tavsiye ettiğiniz internet bağlantı hızı nedir?

IPTV, Yüksek bağlantı hızı gerektiren bir sistem gibi görünse de, IPTV sunucu bilgisayarları özel bir altyapı kullandığı için en az 8 mbps internet bağlantısı yeterli gelebilmektedir. İnternet bağlantı hızınızın minimum 10 mbps olması kaliteli yayın seyretmek için yeterlidir. Yüksek kalite yayınlar için tavsiye edilen bağlantı hızı 20 mbps ve üzeridir.

Bağlantınızın wifi olması durumunda, sinyal gücü yüksek olmalıdır. Ancak yine de kesilmeler olması ve paket hataları ihtimali ile kablosuz bağlantı tavsiye etmiyoruz.

Bu bilgiler, internet sağlayıcınız tarafından sorunsuz altyapı ile hizmet verilmesi durumunda geçerlidir.

İnternet paketleri, servis sağlayıcıları tarafından örnek olarak 24 mbps olarak satılmaktadır ama aslında bu paket 24 mbps’e kadar hız vermektedir. Yani 24 mbps‘lik bir paketin ortalama hızı 18-20 mbps hız sağlamaktadır. Bu sebeple, paketinizin hızını test ederek net hızınızı görünüz.

Hızım 10 mbps üzerinde ama yayınlarım neden donuyor?

Türkiye’de internet altyapısı yer yer iyi durumda olmayabiliyor. Genel manada dünya üzerinde saat 18:00-00:00 arası yoğun internet kullanımı olmaktadır. Bu saatlerde internet firmanız sunuculardan gelen internet trafiğine kısıtlama uygulayabilir. Bu durumda ülke dışındaki sunucular ile aranızdaki bağlantı hızı oldukça düşürülür. İnternet sağlayıcınızın hız testi sitesinde hız testi yaptığınızda hızınızı normal değerlerde görünmektedir. Durum böyle olduğunda iptv yayınlarınızda da donmalar meydana gelebilir.

Yayınlarımızı, akıllı telefonunuzdan çekim gücü yüksek bir alanda 4g ile bağlanıp teyit edebilirsiniz.

Türkiye dışında internet kullanıyorum donma olur mu?

Türkiye dışındaki ülkelerde de bazı bölgelerde internet altyapısı iyi durumda olmayabilir. Geçici çalışmalar veya istisnalar harici bir problem yaşamasınız. Ortalama 12-16 mbps stabil bağlantı ile yayınların çoğunu rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Fiber internet kullanıyorum donma yaşar mıyım?

Fiber teknolojisi çok yüksek hızlarda internet sağladığı için donma yaşamazsınız. Bazı durumlarda internet firmanız tarafından background olarak hızınız düşürülürse donma yaşayabilirsiniz. Eğer fiber kullandığınız halde donma varsa Sorunlar bölümündeki “Kanallar Donuyor” kısmındaki adımları uygulayınız. Eğer sorun halen devam ediyorsa bizimle iletişime geçiniz.

Yayınlarım donmuyor ama 20-30 saniyede bir kapanıyor, Smart tv'de görüntü kararıyor, PC'de diğer kanala geçiyor. Bunu neden yapar?

Üyeliğiniz aynı anda 2 veya daha fazla cihazla izlenmeye çalışılıyordur. Bu durumu uzun süre devam ederse üyeliğiniz askıya alınır. Üyeliğiniz ile aynı anda sadece 1 cihazla izleme yapabilirsiniz.

2-3 gün sıkıntısız izliyordum 1-2 gündür yayınlarım donmaya başladı. Bunu neden yapar?

Bulunduğunuz bölgede altyapı çalışması yoksa modeminizin fişini söküp 2-3 dakika sonra taktığınızda internet firmanız size yeni ip adresi verecek olup sorununuz ortadan kalkacaktır. Ara ara modeminizi yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz.
Eğer bilgisayardan izliyorsanız ağ kartı sürücünüzdeki problemden de dolayı donma yaşamanız muhtemeldir.

Yayınlarımızı, akıllı telefonunuzdan çekim gücü yüksek bir alanda 4g ile bağlanıp teyit edebilirsiniz.

Kanalları tüm cihazlarda aynı internetle açıyorum. Cep telefonumda donmuyor ama Smart TV veya PC'de donuyor veya tam tersi bir durum bu nedendir?

Bu durumda izlediğiniz cihazda yazılımsal veya donanımsal bir problem olduğuna işarettir. Sorun yaşadığınız cihazın internet bağlantısında (kablo veya wifi) bir problem olabilir. İnternetinizin sorunsuz, izlediğiniz cihazın sorunlu olduğunu gösteren bir durumdur.

Youtube gibi sitelerde FULL HD videolar donmuyor, IPTV izlerken donma oluyor. Bunu neden yapar?

Youtube gibi büyük siteler CDN hizmeti kullanır. CDN sizin hangi ülkede olduğunuzu fark eder ve videoyu size en yakın ülkedeki ya da direkt ülkenizdeki sunuculardan gönderir. Bu nedenle Amerika veya benzeri ülke sunucularına bağlanmadığınız için internet firmanızın yavaşlatmasına takılmazsınız. Bu yüzden Youtube’ da donmadan FULL HD videolar izleyebilirken, IPTV gibi ülke dışındaki sunuculardan gelen internete yavaşlatma uygulandığından donma yaşarsınız. Bu sebeple en çok izlenen kanalların SD versiyonlarına da yer vermekteyiz.

Yayınlarımın hepsi değil ama birkaçı donuyor. Mesela belgesel kanallarında donma yokken, film kanallarında her 10-15 saniyede bir donma oluyor veya tam tersi bir durum var. Bunu neden yapar?

İnternet firmanız örneğin Almanya’ daki internet trafiğine hız kısıtlaması yapmamış ve belgesel kanalları da Almanya’dan veriliyor ise donma yaşamıyorsunuz. Ancak film kanalları Fransa’dan veriliyor ve internet firmanız sizin hattınıza Fransa’ dan gelen internet trafiğine yavaşlatma uygulamış bu yüzden film kanallarınız donuyor olabilir.

Yayınlarımızı, akıllı telefonunuzdan çekim gücü yüksek bir alanda 4g ile bağlanıp teyit edebilirsiniz.

Kanalda görüntü mevcut ama ses yok. Bunu neden yapar?

Kanala özel teknik bir problem oluşmuş olabilir. Kullandığınız playerin ayarlarıyla ilgili bir durum olabilir. Sorun sistemden kaynaklıysa endişe etmeyin en kısa sürede bu sorun düzeltilecektir. Eğer bu sorununuz 24 saatten fazla devam ediyorsa ve sizde tüm kanallarda ses yoksa bize iletişim sayfamızdan mesaj atabilirsiniz.

Kanalda ses mevcut ama görüntü yok. Bunu neden yapar?

Kanala özel teknik bir problem oluşmuş olabilir. Kullandığınız playerin ayarlarıyla ilgili bir durum olabilir. Sorun sistemden kaynaklıysa endişe etmeyin en kısa sürede bu sorun düzeltilecektir. Eğer bu sorununuz 24 saatten fazla devam ediyorsa ve sizde tüm kanallarda ses yoksa bize iletişim sayfamızdan mesaj atabilirsiniz.

Kanallarımın tümü hiçbir şekilde açılmıyor?

VPN, Proxy, Hotspot, Zenmate gibi ip adresi değiştirici program ve eklentileri kullanmadığınıza emin olun. Bu tür yazılım ve eklenti kullandığınızda yayınlarınız açılmayabilir. Bu tür yazılımları kullanmadığınız halde hiçbiri açılmıyorsa üyelik süreniz bitmiş veya bağlandığınız ağ yayınlarımızı engelliyor olabilir. Yayınlarımızı, akıllı telefonunuzdan çekim gücü yüksek bir alanda 4g ile bağlanıp teyit edebilirsiniz. Üyelik linkinizi başkalarıyla paylaşırsanız ve sistem otomatik bunu algılarsa üyeliğiniz askıya alınır. Bu sebepten dolayı da hiçbir kanalınız açılmaz. Anlık gelişen bir arızadan dolayı sistem çalışması olabilir. Bu durumda destek ekibimize yazıp veya durumları takip edip bilgi alabilirsiniz.

VLC Player'da 20-30 saniyede bir sürekli yayın donuyor ve tekrar açılıyor. Bunu neden yapar?

Bu durumda üyelik linkinizle başka bir cihazla da yayın izlemeye çalışıyorsunuz demektir. Bu durum çok fazla tekrarlanırsa üyeliğiniz askıya alınır. Aynı anda 1 cihazla izlerseniz böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Bunların haricinde vlc player önbellek ayarını artırmanız yararınıza olacaktır.

İnternet veya cihazımda sorun yok. 10-15 saniyede bir değil ama 2-3 saat (süre değişkenlik gösterebilir) kesintisiz izlerken bir anda yayın gidiyor kısa bir süre içinde geliyor. Bu bir donma mıdır? Kanalın normalde 24 saat kesintisiz olması gerekmiyor mu?

Eğer 10-15 dk boyunca kanalları hiç donmadan kesintisiz izliyorsanız sizde donma sorunu yok demektir. 10-15 dk içinde hiç donma olmayıp da birkaç saat izledikten sonra kanalda yayın giderse bu bizim kanalı yeniden başlattığımız veya o kanal ya da kanallarda bir çalışma yaptığımız anlamına gelir. Bu tür müdahaleler anlık gelişen arızalardan kaynaklanır. Kısa süre içinde tekrar kanalı açmayı denediğinizde yayın sorunsuz gelecektir.

Bazı kanallarda teknik çalışmalar devam edebileceği için nadiren birkaç saat veya birkaç gün kanalın yayını kapalı olabilir. En kısa süre içinde kanalın yayınını tekrar verebilmek için tüm çalışmaların yapıldığından emin olabilirsiniz.

Donma, takılma gibi sorunlar yaşar mıyım?

GO IPTV, ana kaynak yayıncısıdır. Müşteriyle aramızda bayi veya bir komisyoncu bulunmamaktadır. Genel manada yayınlarımızda donma, kararma, yayın değiştirme vb mağduriyetler yaşamazsınız. Kurumsal yayın yapan birçok otel, konferans merkezi, fuar gibi firmalara alt yapımızdan yayın ve hizmet kiralamaktayız.

Go Electronics server firmamız da bulunduğundan altyapımızdan kaynaklı sorunlar en az düzeye düşürülmüştür. Her şeye rağmen sistemin internet üzeri çalışan teknolojik bir sistem olduğu unutulmamalıdır.

Cihazınıza ya da internetinize bağlı sorun yaşamadığınız sürece sunucu bilgisayarlarımızdan kaynaklı donma, takılma yaşamazsınız. Kısaca IPTV fabrikasındasınız!

İnternet hızınızı nasıl değerlendirebilirsiniz?

Tüm internet kullanıcılarının çok fazlasıyla yanıldığı bir gerçek var.

İnternet hızınızı kontrol ettiğiniz web sitelerinin veya uygulamaların bir çoğu sizin bulunduğunuz şehir/ülke ve kullandığınız internet sağlayıcısının köprüleyici ara santral ile sizin aranızdaki hız akışını ölçer. Fakat ihmal edilen bir doğru var ki internetin çıkış ana kuralı olan www yapısında da internetin global bir hizmet olduğu gerçeğidir. Bu sebeple, örneğin Türkiye’de Türk Telekom veya benzeri bir firmadan 8 mbps hızında bir internet hizmeti aldığınızı düşünürsek aslında aldığınız Türkiye içindeki iletişimde 8 mbps ve altı değerinde bir hıza sahip olduğunuz ve ortalama sağlıklı şartlarda 3-6 mbps arasında internet hızınızın olabilmesi durumudur. Fakat Türkiye dışına yapılan tüm bağlantılarda bu hız değerinin altında bir hız olduğunun ispatını aşağıdaki örneğimiz ile sizlerle paylaşacağız.

Speed Test adresine giriş yapınız.

-Web sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın sağ tarafında bulunduğunuz ülke ve server lokasyonu, sol tarafında da sağlayıcınız ve IP adresiniz yer alır.

-Sağ altta bulunan CHANGE SERVER yazısına tıklayarak ülkenizden farklı bir ülke seçiniz. (Özellikle uçak uçuşuyla en az 5-6 saatlik mesafesi olan bir yer seçiniz)

-GO Butonuna basınız ve test etmesini bekleyiniz.

-Çıkan sonuçta DOWNLOAD bölümünde sizin gerçek internet hızınızın ne olduğu reel olarak ortaya çıkacaktır. Böylelikle kesin sonuçlara sahip olabileceksiniz.

Artık internet hızınızın gerçekte ne olduğunu biliyorsunuz.

Hangi kanalları izleyebileceğim?

GO IPTV, yılların tecrübesi ve müşterilerinin geri bildirimleri ile sürekli kanal listesini güncellemektedir.

An itibari ile 20 ülkeye ait 2.000’den fazla canlı kanal mevcuttur. Önemli olan kanalların ne kadar stabil bir şekilde çalıştığıdır. Bu sebeple, sadece kendi altyapımızda bulunan stabil çalıştırdığımız kanalların yayınlarını vermekteyiz. Toplamda +20.000 içerikle hizmet vermekteyiz. Yayın içeriklerimize kanallar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yayınlar ne kadar gecikmeli geliyor?

IPTV, karasal, uydu veya kablolu bir yayın değildir. IPTV, internet üzerinden bilgisayarlar aracılığıyla gelen bir yayın olması sebebiyle sunucu bilgisayarlarımızdan 2 ile 5 saniye arasında gecikmeli çıkmaktadır. Yayınlar çıktıktan sonra bağlı olduğunuz ülke, ülkede hizmet gösteren internet sağlayıcınız, internet sağlayıcınızın kullandığı terminal şebeke binaları, dağıtıcı kol başları, binanızdaki router/switch ve evinizde olan modem sıralamasıyla beraber, kullandığınız cihazın işlemci ve ram yoğunluğuna göre bir gecikme söz konusu olabilmektedir.

Bu gecikmenin, ülkelere göre ve normal şartlarda 8 saniye ile 90 saniye arasında değişim gösterdiği müşteri dönüşlerinden tespit edilmiştir. Sorunlu ve kalitesiz internet bağlantılarında bu süre daha da uzayabilir. Bu sebeple gecikmeler tamamen bize bağlı olmayan bir durumdur.

Yayınların kapanma ihtimali var mı?

2010 yılından bu zamana kadar kesintisiz, dürüst ve kaliteli hizmet verme politikası anlayışında olan GO IPTV, ödemiş olduğunuz ücretin karşılığını size verme anlayışıyla çalışmaktadır. Fakat Hizmet Koşulları sayfamızda belirtilen maddeler ve aşağıdaki bazı durumlarda GO IPTV hizmeti durdurma prensipleriyle hareket eder.

 • Terbiye sınırını aşan diyaloglar, küfürlü, hakaret veya tehdit içerikli konuşma,
 • VPN/Proxy gibi programlar kullanarak yayın açmak,
 • Herhangi bir hosting firmasının server/dedicated/vps/vds cihazları ve IP adresleri üzerinden yayın açmak,
 • Satın alınan üyelik bilgilerini paylaşma, dağıtma ve bu yayını kendisinin gibi gösterme,
 • Aynı anda birden fazla cihazda üyeliği açmak/denemek,
 • Etik olmayan davranışlar.

Müşterinin bizi seçme hakkı olduğu gibi GO IPTV’nin de müşteri seçme hakkı olduğunu anımsatarak size hizmet vermeyebilir/satmayabilir.

Yukarıda bulunan sebepler dışında yayınlarınızın kapanma ihtimali ya da mağdur olma riskiniz yoktur.

Satın aldığımız hizmeti iptal edip iade ücreti alabilir miyim?

Evet, iade edebilirsiniz. Ancak bunun için bazı şartlarımız var. Bunları İade Politikası sayfamızda inceleyebilirsiniz.