IPTV’ de Kablolamanın Önemi

IPTV de Kablolama Neden Önemlidir?

Kabloların birbirine sarmal olması dış ortamda çeşitli sebeplerden oluşabilecek parazitlerin bertaraf edilerek sağlıklı ve hızlı veri aktarılabilmesi içindir. Bu parazitler kablonun birinde yukarı doğru bir parazit oluştururken diğerinde de aşağı yani ters yönde bir parazit sinyal oluşturur. Bu iki kablodan gelen sinyalin farkı alınırsa geriye parazitsiz sinyal kalır. Seri iletişimde paketler halinde veri gönderilir ve paketin sonunda da bir checksum bilgisi gönderilerek gönderilen paketin düzgün alınıp alınmadığı kontrol edilir ve eğer alınmamışsa gönderi tekrarlanır. Bu da gecikmeye sebep olur.

Bina içerisinde lamba açıp kapamak, motor, özellikle fırçalı elektrik motorları oldukça fazla parazit yayar. Bütün bu parazitler binadaki tüm daireler tarafından üretildiğinden sonuçta bir hayli parazit oluşur.

Hangi Tür Kablo Kullanılmalıdır?

Bulabiliyorsanız Cat7a 1500 mhz kablo kullanın. Bağlantı uçlarında alüminyum folyoyu mümkün olduğunca az kesin. Çünkü folyo rahatsız edici telefon ve her türlü kablosuz alet sinyal ve frekanslarından etkilenmesine karşı korur. Folyonun üstündeki şase telleri ne kadar sık ise kablo o kadar kalitelidir. Tellerin dürgüsünü de 2 cm den fazla bozmayın. Bunlar data kablolarının döşeme ve bağlama esnasında dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlardır.

IPTV’ yi Sorunsuz İzleyebilmek İçin Tavsiye Ettiğiniz İnternet Bağlantı Hızı Nedir?

IPTV, Yüksek bağlantı hızı gerektiren bir sistem gibi görünse de, IPTV sunucu bilgisayarları özel bir altyapı kullandığı için en az 8 mbps internet bağlantısı yeterlidir. İnternet bağlantı hızınızın minimum 10 mbps olması kaliteli yayın seyretmek için yeterlidir. Yüksek kalite yayınlar için tavsiye edilen bağlantı hızı 20 mbps ve üzeridir.

Bağlantınızın wifi olması durumunda, sinyal gücü yüksek olmalıdır. Ancak yine de kesilmeler olması ve paket hataları ihtimali ile kablosuz bağlantı tavsiye etmiyoruz.

Bu bilgiler, internet sağlayıcınız tarafından sorunsuz altyapı ile hizmet verilmesi durumunda geçerlidir.

İnternet paketleri, servis sağlayıcıları tarafından örnek olarak 24 mbps olarak satılmaktadır ama aslında bu paket 24 mbps’e kadar hız vermektedir. Yani 24 mbps‘lik bir paketin ortalama hızı 18-20 mbps hız sağlamaktadır. Bu sebeple, paketinizin hızını test ederek net hızınızı görünüz.

IPTV Nasıl Satın Alabilirim?

Buraya tıklayarak paketlerimizi inceleyebilirsiniz. Tüm paketlerimizdeki içerikler aynı olup, sadece paket süreleri farklıdır. İstemediğiniz ülkelerin kanallarını çıkartabiliriz.

IPTV’ de Kablolamanın Önemi” te bir düşünce

  1. murat. yurtseven diyor ki:

    merhaba. bu. ara. salon. filimler çok. güzel. oldu. 15 günde. bir değişim. basliycakmi

Yorumlar kapalıdır.

error:
WeCreativez WhatsApp Support
Sevgili ziyaretçimiz hoşgeldiniz. GO IPTV' nin zengin içerik ve yayın kalitesinin tadına varmak istiyorsanız hemen satın alın.
Satış temsilcimiz online!